.. Načítavam ..

Marek Stupka

Finsilver CEO

Je fajn oslavovať úspech. Dôležitejšie však je naučiť sa to naozaj podstatné.

Ing. Marek Stupka sa narodil v Liptovskom Mikuláši, pričom od svojích 6-tich rokov žije v Bratislave. Študoval na prestížnom Gymnáziu Jura Hronca v Bratislave, následne na Elektrotechnickej fakulte SVŠT, kde ho zaujala najmä fyzika. Po ukončení posledného stupňa tohto predmetu (atómová fyzika) s najlepším A hodnotením stratil záujem pokračovať ďalej v štúdiu na fakulte, a okamžite ju opustil. Nastúpil na Ekonomickú univerzitu, Fakultu podnikového manažmentu, ktorú ukončil s inžinierskym diplomom. Medzi jeho profilové predmety patril Finančný manažment a Marketing.

Korporátna kariéra

Ing. Marek Stupka po ukončení vysokoškolských štúdií pracoval pre niekoľko veľkých zahraničných korporácií, resp. ich pobočiek v Bratislave. Medzi ne patrili napr. Meyer/McCann Erickson, Deloitte a Dow Jones Newswires.

Následne získal pozíciu vo (v tom čase individuálne vlastnenej) najväčšej internetovej spoločnosti Zoznam.sk, kde začínal ako Marketing manažér a ukončil pôsobenie ako Obchodný riaditeľ Zoznamu, zodpovedný za všetky obchodné aktivity firmy.

Nehnuteľnosti

Po firemnej kariére sa Ing. Marek Stupka začal venovať vlastnej podnikateľskej činnosti. Prvou oblasťou, v ktorej začal podnikať bolo sprostredkovanie a development nehnuteľností. Nakoľko sa jedná v jeho prípade aj tak trochu o “rodinný biznis”, nehnuteľnosti ho zaujali a dodnes zaujímajú najmä z pohľadu realitného devopmentu s atraktívnym podnikateľským nápadom. Záujem o realitný trh na Slovensku a predovšetkým v oblasti Bratislavy je u neho možné potvrdiť aj vďaka atraktívnej realitnej ponuke Finsilver.

Financie a CFA

Po istej dobe sa Ing. Marek Stupka (paralelne) zameral na profilový predmet jeho vysokoškolských štúdií – financie. Absolvoval 2-ročnú prípravu na získanie najznámejšieho a zároveň aj najprestížnejšieho investičného titulu na svete – CFA (Chartered Financial Analyst, v preklade Certifikovaný finančný analytik). Samotný titul je síce ešte stále u neho výzvou do budúcnosti. Ing. Stupka je však už dnes členom českej CFA Society. Aktívne sleduje vývoj investičného a bankového sveta na najvyššej svetovej úrovni. Ing. Stupka tiež pred časom založil vlastný kurz pre Finančných manažérov v anglickom jazyku, prostredníctvom ktorého vyškolil stovky finančných manažérov z celého sveta, predovšetkým z krajín ako USA, Kanada, Taiwan.

Venture Capital

Oblasti Venture Capital sa Ing. Marek Stupka začal profesne venovať začiatkom roka 2015. Predovšetkým ide o formu investovania do základného imania spoločností najmä v kolíske technologických inovácií – v Nemecku, v Škandinávii a USA, ktoré vlastnia patent alebo majú dobre obsadenú doménu v niektorej z vysoko atraktívnych oblastí technologickej inovácie, a ktoré majú má potenciál “vystreliť” raketovým spôsobom v parametroch svojho obratu, zisku, a samozrejme aj zhodnotenia kapitálových podielov investorov, ktorí boli dostatočne prezieraví a informovaní, že do ich firemného majetku zainvestovali ešte na úplnom začiatku. V Záp. Európe a USA sa jedná o veľmi atraktívnu a najmä finančne lukratívnu oblasť investovania, pričom zabehnutá infraštruktúra tu zaručuje, že v podstate nejaký ten “podvod slovenského typu” v otázke vyplatenia dividend alebo kúpy či predaja firemných podielov doslova nie je možný.

Pre investorov z SR

Ing. Marek Stupka spolupracuje v tejto oblasti s najväčšími finančnými skupinami venujúcimi sa tomuto typu investícií už viac ako desaťročie, ktorých partneri boli napríklad jednými z prvých investorov globálne známych technologických gigantov ako Google, Cisco; ale aj startupov v Európe ako Bolt, Trivago a pod. Ing. Marek Stupka vďaka svojím kontaktom sprostredkuje tento typ investícií slovenskému investorovi spolu s investíciami s garantovaným ziskom do realít a do produktovej inovácie u nás na Slovensku, za výhodnejších ako štandardných podmienok týchto finančných skupín pre ľudí a investičné firmy z našej krajiny.

Dohodnite si stretnutie

Vstupná konzultácia

Vyplňte formulár nižšie s cieľom získať prvú konzultáciu. Bezkontaktne.